Klimat najpiękniejszego kurortu jakim bez wątpliwości jest Zakopane cenione są nie wyłącznie w Polsce, ale również poza granicami już od dziesiątek lat. To właśnie Zakopane było miejscem spotkań, wypoczynku a nawet natchnieniem twórczości polskich artystów. Niepowtarzalny klimat i położenie Zakopanego bardzo sprzyja zarówno aktywnemu wypoczynkowi jak również artystycznej refleksji.

Ze względu na ponad przeciętne walory każdego roku bez względu na sezon odwiedza ten jedyny w swoim rodzaju kurort górski ogromna ilość gości. Żeby móc przyjąć tak dużą liczbę przyjezdnych Zakopane udostępnia im dobrze różnorodną bazę lokalową. Jeszcze do niedawna oferta obejmującą kwatery prywatne, schroniska młodzieżowe czy pokoje hotelowe dziś poszerzona została o luksusowe apartamenty oraz ośrodki wypoczynkowe. Ich wyposażenie oraz lokalizacja bez problemu jest w stanie zaspokoić każdego odwiedzającego Zakopane gościa, bez względu na jego indywidualne oczekiwania.

Luksusowa pod względem warunków baza noclegowa zlokalizowana jest zarówno w spokojnych rejonach miasta jak również przy tętniącym gwarem towarzyskim Krupówkach. Miłośnicy narciarstwa, mogą liczyć na miejsca noclegowe w niedalekiej okolicy wyciągów narciarskich a fani górskich wędrówek mogą przebierać dowoli w ofertach z rejonu Kościeliska. Oferta bazy noclegowej jaką proponuje dzisiejsze Zakopane nie ogranicza się wyłącznie do zagwarantowania odpowiednich warunków lokalowych, ale również ogromu atrakcji, które uprzyjemniają urlop. Goście luksusowych apartamentów czy komfortowo wyposażonych ośrodków wypoczynkowych mogą korzystać w zazwyczaj z sauny, zabiegów czy basenu. Na smakoszy góralskiej kuchni czekają restauracje, w których spożywaniu podawanych dań towarzyszy lokalna muzyka przez góralskie kapele.

Dużo informacji pozyskano ze strony:: ekskluzywne apartamenty zakopane